Oprogramowanie nowoczesnego gabinetu lekarskiego

Nowoczesny gabinet lekarski obowiązkowo powinien korzystać z oprogramowania ułatwiającego pracę dla lekarza i pacjentów. Poniżej prezentujemy kilka wybranych rozwiązań tego typu.

Aplikacja mpGabinet Lekarski wspomaga prowadzenie własnego gabinetu lekarskiego lub przychodni zdrowia. Program ma budowę modułową, a każdy z modułów wspiera określoną gałąź działalności firmy.

W chwili obecnej mpGabinet Lekarski posiada następujące moduły:

Moduł Pacjenci – pozwalający na zarządzanie bazą pacjentów; Umożliwia gromadzenie różnych informacji na ich temat;
Moduł Wizyty – pozwalający na planowanie i realizację wizyt pacjentów;
Moduł Recepty – pozwalający na wystawianie i drukowanie recept;
Moduł Bazy danych – zawierający m.in. bazę leków Bazyl;
Moduł Kontrahenci – pozwalający na zarządzanie bazą kontrahentów (pacjentów oraz innych podmiotów);
Moduł Sprzedaż i Zakup – umożliwia wystawianie różnego rodzaju faktur, rachunków, paragonów; Obsługuje m.in. drukarki fiskalne, kasy fiskalne, czytniki kodów kreskowych itp.;
Moduł CRM – umożliwia zarządzanie relacjami z klientami; Pozwala na przygotowywanie kampanii reklamowych, wysyłkę mailingów, wysyłke masowych wiadomości SMS, przypomnienia do różnych rzeczy itp.
Moduł Płatności – wspomaga zarządzanie płatnościami; informuje o saldzie kontrahentów, pozwala na wysyłanie wezwań do zapłaty z obliczonymi odsetkami itd.


Program MEDICUS doskonale sprawdza sie w pracy w małych, jednostanowiskowych gabinetach, jak również w dużych wielostanowiskowych klinikach.

Doskonała praca programu jest rezultatem jego modułowej budowy. W przypadku gabinetu jednostanowiskowego wszystkie moduły można uruchomić na jednym komputerze. Natomiast w przypadku klinik wielostanowiskowych, (gdzie wydzielona jest recepcja, biuro, laboratorium czy sterylizatornia) moduły można uruchomić na poszególnych stanowiskach.

Dzięki temu lekarze, recepcjoniści czy manager mogą jednoczesnie pracować na wspólnej bazie programu.

Dostępne w programie moduły:

Gabinet lekarski – jest przeznaczony dla lekarzy, higienistek, bądź asystentek. Pozwala na prowadzenie dokumentacji
medycznej pacjentów i bierzacą ewidencję wizyt. Moduł składa się z trzech głownych funckji: Gabinet, Terminarz, Magazyn…

Recepcja – jest przeznaczony dla pracowników recepcji. Pozwala na podgląd
dokumentacji medycznej pacjentów, prowadzenie terminarza lekarzy,
rozliczenia z pacjentami.

Administracja – przeznaczony jest dla osoby zarządzającej danymi
i parametrami dostępnymi w programie. Pozwla na wprowadznie
podstawowych danych praktyki, pracowników, zarządzanie
magazynem, podsumownaie statystyczne…

Sterylizatornia – jest odpowiedzialny za rejestrowanie
i oznaczenie kodem kreskowym wysterylizowanych narzędzi
medycznych oraz zanotowanie ich pobrania (użycia)
podczas wizyty pacjenta….

Laboratorium – jest przeznaczony do rejestracji pobranego
materiału oraz wyników badań…


Asystent Gabinet Lekarski
W każdym dobrym gabinecie lekarskim występuje problem z rejestracją pacjentów. Nie jest możliwe stworzenie idealnego harmonogramu rejestracji pacjentów. Czasu pracy lekarza nie można wyliczyć co do sekundy. Na przeciw temu problemowi wychodzi Asystent Gabinet Lekarski to dedykowany program, w którym główną funkcją jest rejestracja pacjentów oraz prowadzenie karty pacjenta. Seria programów Asystent Gabinet Lekarski została stworzona z myślą o rozładowaniu długich kolejek dzięki łatwej rejestracji pacjentów oraz możliwości wysyłania do nich informacji z powiadomieniami. Proponowana seria programów spowoduje, iż Twój gabinet będzie płynnie przyjmował pacjentów co przyniesie korzyści dla obydwu stron, pacjenta i lekarza.

Asystent Gabinet Lekarski 2017
Asystent Gabinet Lekarski to program dedykowany dla prywatnych gabinetów lekarskich, przychodni medycznych i innych placówek z branży medycznej. Program przeznaczony do zapisywania danych o pacjencie, jego historii choroby czy datach kolejnych wizyt. W module danych kontaktowych możemy zanotować informacje o przebiegu…

Asystent Chmura Gabinet Lekarski
Asystent Chmura Gabinet Lekarski to aplikacja dedykowana dla lekarzy czy gabinetów rehabilitacyjnych dzięki, której można przechowywać dane pacjentów, historię choroby oraz prowadzić rejestrację. Program dzięki temu, iż działa z poziomu przeglądarki daje szerokie możliwości dla lekarzy poprzez możliwość…


Aplikacja e-GabinetLekarski.pl to samodzielna marka, która powstała przy ścisłej współpracy ze środowiskiem lekarskim i jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie rynku na narzędzia informatyczne pozwalające kompleksowo zarządzać instytucją medyczną.

Wychodząc naprzeciw zróżnicowanym potrzebom naszych klientów oraz mając na uwadze złożoność procesu jakim jest prowadzenie instytucji medycznej stworzyliśmy kompleksowe, a jednocześnie proste i intuicyjne oprogramowanie, które usprawni Państwa codzienną pracę.

Oprogramowanie gabinetu lekarskiego e-GabinetLekarski.pl jest idealnym rozwiązaniem niezależnie od tego, czy prowadzicie Państwo jednoosobowy gabinet lekarski, czy też zarządzacie placówką zatrudniającą wielu specjalistów.

Liczne funkcjonalności oraz przyjazny i intuicyjny interface użytkownika sprawią, że Państwa praca będzie łatwa i skuteczna.


OptiMED24 – Nowoczesne oprogramowanie dla przychodni i gabinetów lekarskich

System OptiMED24 to nowe spojrzenie na systemy informatyczne dla medycyny.
Nowoczesna architektura w połączeniu ze sprawdzonymi technologiami pozwala na zastosowanie go zarówno w dużej sieci medycznej jak i w prywatnym gabinecie lekarskim.

Elastyczność i funkcjonalność systemu OptiMED24 zaspokoi nawet najbardziej wyszukane potrzeby.
Integracja z wieloma systemami zewnętrznymi i otwarta struktura systemu stanowią zupełnie nowe podejście do informatyzacji placówek medycznych.

System OptiMED24 to nie tylko oprogramowanie – to również pozycjonowanie przychodni i gabinetów lekarskich w wyszukiwarkach internetowych , możliwość udostępniania pacjentom rejestracji on-line, dostępu do wyników badań.

OptiMED24 jest zgodne z obowiązującymi przepisami i pozwala na zachowanie tajemnicy lekarskiej.

Czy warto inwestować w złoto?

Złoto ma wysoką wartość od tysiącleci. Jest bardzo cenione przede wszystkim ze względu na rzadkie występowanie, a także swoje właściwości, ponieważ charakteryzuje się bardzo dużą trwałością. Jest także często wybierane przez osoby, które szukają bezpiecznych sposobów na inwestowanie.

Stabilność i bezpieczeństwo złota

Dla kogo inwestycja w złoto jest dobrym rozwiązaniem? Przede wszystkim dla osób, które chcą uniknąć dużego ryzyka. Od wielu lat złoto jest niezmiennie uznawane za jedną z najbezpieczniejszych form lokowania kapitału. Zabezpiecza finanse przed wszystkimi trudnymi do przewidzenia wydarzeniami takimi jak duże wahania walut, inflacja, czy giełdowy krach. Tę zaletę można docenić zwłaszcza w niespokojnych czasach, kiedy sytuacja polityczna i gospodarcza często zmienia się z dnia na dzień. Warto pamiętać, że wszystkie zawirowania i negatywne wydarzenia nie obniżają wartości złota, wręcz przeciwnie – wpływają na jej wzrost.

Niezależność złota

Inwestowanie w złoto pozwala więc na uniezależnienie się od politycznych i ekonomicznych katastrof. Ta forma lokaty kapitału wyróżnia się również dużą niezależnością od rządów i ich działań, w tym od nieodpowiedzialnych decyzji polityków. Niepewna pozycja dolara, niskie ceny, wszelkie napięcia geopolityczne wpływają jedynie na wzrost cen złota, a co za tym idzie są korzystne dla inwestora, który może tracić na innych lokatach.

niezależność złota

Duża płynność złota

Złoto to uniwersalny środek płatniczy, który da się wymienić na całym świecie, w każdym kraju. Złoto można spieniężyć niezależnie od sytuacji – zawsze znajdzie się nabywca, który wymieni je na gotówkę. Innymi słowy jest płynne finansowo, czyli można je bez problemu sprzedawać i kupować, jest powszechnie rozpoznawane jako środek płatniczy. W każdym zakątku świata ludzie znają jego wysoką wartość.

Złoto na niepewne czasy

Złoto inwestycyjne do doskonała lokata na niepewne czasy – takie określenie jest używane nie tylko przez zwykłych inwestorów, ale także przez ekspertów i analityków finansowych. To właśnie złoto jest lokatą, która pomaga przeżyć najgorsze kryzysy gospodarcze, w końcu jest odporne na inflację. Nierzadko ratowało życie w czasie wojny, kiedy pozwalało na przetrwanie w ekstremalnych sytuacjach.

Nie da się też ukryć, że złoto to jedyny środek płatniczy, który jest praktycznie niezniszczalny. Jest bardziej solidne od pieniędzy drukowanych na papierze. Nie bez przyczyny banki centralne przechowują w swoich sejfach sztabki złota, a nie papierowe banknoty. Sztabki nie ulegną zniszczeniu nawet w czasie najgorszych katastrof naturalnych jak powódź a także z powodu pożaru.

Oczywiście warto także pamiętać, że złota nie da się sfałszować. Złoto inwestycyjne oraz w każdej innej postaci jest starannie kontrolowane. W sztabkach i monetach zawsze sprawdza się zawartość cennego kruszcu. Czystość złota jest standaryzowana i kontrolowana między innymi przez rządy kopalniane i międzynarodowe rafinerie.

złoto na niepewne czasy

Złoto jako kapitał zapasowy i asekuracyjny

Kolejną zaletą inwestowania w złoto jest fakt, że ten kruszec stanowi doskonały kapitał zapasowy. Warto pamiętać, że centralne i krajowe banki wykorzystują złoto właśnie jako zapasowy kapitał. Każde bogate państwo posiada rezerwy złota w swojej skarbnicy. Eksperci doradzają, żeby inwestować w metale szlachetne od 5 do 10 proc. swojego majątku. Takie rozwiązanie jest polecane nie tylko największym inwestorom. To właśnie mniejsi inwestorzy mogą bardzo dużo skorzystać na złocie, ponieważ chroni ono przed fluktuacjami cen.

Inwestycja w złoto – korzystne rozwiązanie?

Oczywiście nie trzeba inwestować wszystkich swoich oszczędności w złoto lub inne szlachetne kruszce. Jednak przeznaczenie części środków na ten cel może zapewnić bardzo dobre zabezpieczenie finansowe. Bez trudu można zauważyć, że ceny złota utrzymują się na stabilnym poziomie, a nawet stopniowo wzrastają. Nawet jeśli zakupimy złote monety i zostawimy je w sejfie na kilka dziesięcioleci, nie stracą one swojej wysokiej wysokiej wartości i nadal będą aktualnym środkiem płatniczym, który możemy wymienić na dowolną walutę.

Golden Times

W dziedzinie medycyny można wskazać kilka okresów, które są uznawane za „złote czasy” ze względu na przełomowe odkrycia, postępy technologiczne i rozwój opieki zdrowotnej. Poniżej przedstawiam kilka przykładów takich okresów:

 1. XIX wiek (Era mikrobiologii): W tym czasie miały miejsce fundamentalne odkrycia w dziedzinie mikrobiologii, które zmieniły sposób postrzegania chorób. Prace Louisa Pasteura i Roberta Kocha, takie jak te dotyczące teorii drobnoustrojów i zasady szczepień, miały ogromne znaczenie dla medycyny.
 2. Lata 20. i 30. XX wieku (Era penicyliny): Odkrycie penicyliny przez Alexandra Fleminga w 1928 roku było przełomem w leczeniu infekcji bakteryjnych i jednym z pierwszych antybiotyków. To odkrycie zrewolucjonizowało medycynę i miało ogromny wpływ na poprawę skuteczności leczenia wielu chorób zakaźnych.
 3. Lata 50. i 60. XX wieku (Era szczepionek): Rozwój szczepionek przeciwko chorobom takim jak polio, odrę i różyczkę przyczynił się do znacznego zmniejszenia liczby zachorowań na te choroby. Odkrycia w dziedzinie immunologii i rozwój programów szczepień miały kluczowe znaczenie dla zdrowia publicznego.
 4. Lata 80. i 90. XX wieku (Era diagnostyki obrazowej i genetyki): Rozwój technologii diagnostyki obrazowej, takich jak rezonans magnetyczny (MRI) i tomografia komputerowa (CT), umożliwił bardziej precyzyjne diagnozowanie schorzeń. Ponadto postępy w dziedzinie genetyki, w tym sekwencjonowanie DNA, miały ogromny wpływ na zrozumienie genetycznych podstaw wielu chorób.
 5. XXI wiek (Era terapii genowej i medycyny precyzyjnej): Współczesne postępy w dziedzinie terapii genowej, medycyny precyzyjnej i sztucznej inteligencji otwierają nowe możliwości w personalizowanym leczeniu chorób. Odkrycia te mają potencjał rewolucyjnie zmienić podejście do leczenia wielu schorzeń, zwłaszcza chorób genetycznych i nowotworów.

Złote czasy w medycynie często łączą się z momentami, w których dokonuje się kluczowych odkryć, wprowadza innowacyjne technologie lub zmienia się podejście do leczenia chorób. Postępy w dziedzinie nauk medycznych mają wpływ na poprawę zdrowia ludzkiego i zwiększenie długości życia.

6 Comments on “Oprogramowanie nowoczesnego gabinetu lekarskiego”

 1. Jako lekarz stomatolog bardzo polecam program do prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej Medfile. Jest bardzo prosty w obsłudze, więc każdy nauczy się go w parę minut. Dodatkowym plusem jest, że posiada moduł dla dentysty, dzięki czemu dolegliwości można zaznaczyć w prosty sposób.

 2. Do tej listy dodałam również program Medfile, który jest na prawdę godny polecenia. Sama nie dawno rozpoczęłam na nim pracę. Jest bardzo przyjazny i łatwy w obsłudze. Ponadto ma wiele funkcji, które ułatwiają prace. Posiada również diagram fizjoterapeutyczny, który jest dużym atutem.
  Polecam o nim poczytać i ewentualnie zadzwoni do obsługi klienta – Panie są bardzo uprzejme i pomocne.

 3. Do tej listy dodałabym program Medfile. Korzystam od nie dawna. Łatwy, prosty i przyjazny. Posada wiele funkcji, w tym diagram fizjoterapeutyczny. Polecam zadzwonić i dopytać – Panie z obsługi klienta są bardzo uprzejme i pomocne.

 4. pracuję jako pielęgniarka w dużej przychodni i od kilku tygodni korzystamy
  z bardzo fajnego programu medfile- opisywany wyżej. Osobiście wykonuję zadania w jednym z z zabiegowych i dzięki dobrze widocznemu grafikowi w programie – cały plan zabiegów, typu planowane szczepienia, zmienianie opatrunków, injekcje, jest dobrze zorganizowany. Wiadomo, która z dziewczyn zajmuje się pacjentem. Lekarze też są bardzo zadowoleni Wszyscy logują się przez stronę internetową. Dodatkowo, jeśli jakaś nagła, ważna informacja pojawia się w naszej placówce, to można ją umieścić w programie i będzie widoczna dla wszystkich pracowników.

 5. Na rynku brakowało do tej pory narzędzia kompleksowego – tzn żeby jednocześnie w programie móc się promować i pokazać pacjentom, jednocześnie dać pacjentom rejestrację na stronie, ale aby ci pacjenci mogli w elektroniczej dokumentacji medycznej się od razu pojawić. Od kilku miesięcy mam program do gabinetu Medfile W nim jest zarówno dobrze zorganizowana elektroniczna dokumentacja medyczna oraz możliwość wstawienia do katalogu swojej strony internetowej z rejestracją. Ponoć mają mieć także niebawem telemedycynę.

 6. w zestawieniu brak wielu programów, obecnie na rynku jest ich multum. Ja zmieniałem już dwa razy. Miałem drwidget, później medchart, obecnie zostałem przy medfile bo najbardziej słuchają klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *