Oprogramowanie nowoczesnego gabinetu lekarskiego

Nowoczesny gabinet lekarski obowiązkowo powinien korzystać z oprogramowania ułatwiającego pracę dla lekarza i pacjentów. Poniżej prezentujemy kilka wybranych rozwiązań tego typu.

Aplikacja mpGabinet Lekarski wspomaga prowadzenie własnego gabinetu lekarskiego lub przychodni zdrowia. Program ma budowę modułową, a każdy z modułów wspiera określoną gałąź działalności firmy.

W chwili obecnej mpGabinet Lekarski posiada następujące moduły:

Moduł Pacjenci – pozwalający na zarządzanie bazą pacjentów; Umożliwia gromadzenie różnych informacji na ich temat;
Moduł Wizyty – pozwalający na planowanie i realizację wizyt pacjentów;
Moduł Recepty – pozwalający na wystawianie i drukowanie recept;
Moduł Bazy danych – zawierający m.in. bazę leków Bazyl;
Moduł Kontrahenci – pozwalający na zarządzanie bazą kontrahentów (pacjentów oraz innych podmiotów);
Moduł Sprzedaż i Zakup – umożliwia wystawianie różnego rodzaju faktur, rachunków, paragonów; Obsługuje m.in. drukarki fiskalne, kasy fiskalne, czytniki kodów kreskowych itp.;
Moduł CRM – umożliwia zarządzanie relacjami z klientami; Pozwala na przygotowywanie kampanii reklamowych, wysyłkę mailingów, wysyłke masowych wiadomości SMS, przypomnienia do różnych rzeczy itp.
Moduł Płatności – wspomaga zarządzanie płatnościami; informuje o saldzie kontrahentów, pozwala na wysyłanie wezwań do zapłaty z obliczonymi odsetkami itd.


Program MEDICUS doskonale sprawdza sie w pracy w małych, jednostanowiskowych gabinetach, jak również w dużych wielostanowiskowych klinikach.

Doskonała praca programu jest rezultatem jego modułowej budowy. W przypadku gabinetu jednostanowiskowego wszystkie moduły można uruchomić na jednym komputerze. Natomiast w przypadku klinik wielostanowiskowych, (gdzie wydzielona jest recepcja, biuro, laboratorium czy sterylizatornia) moduły można uruchomić na poszególnych stanowiskach.

Dzięki temu lekarze, recepcjoniści czy manager mogą jednoczesnie pracować na wspólnej bazie programu.

Dostępne w programie moduły:

Gabinet lekarski – jest przeznaczony dla lekarzy, higienistek, bądź asystentek. Pozwala na prowadzenie dokumentacji
medycznej pacjentów i bierzacą ewidencję wizyt. Moduł składa się z trzech głownych funckji: Gabinet, Terminarz, Magazyn…

Recepcja – jest przeznaczony dla pracowników recepcji. Pozwala na podgląd
dokumentacji medycznej pacjentów, prowadzenie terminarza lekarzy,
rozliczenia z pacjentami.

Administracja – przeznaczony jest dla osoby zarządzającej danymi
i parametrami dostępnymi w programie. Pozwla na wprowadznie
podstawowych danych praktyki, pracowników, zarządzanie
magazynem, podsumownaie statystyczne…

Sterylizatornia – jest odpowiedzialny za rejestrowanie
i oznaczenie kodem kreskowym wysterylizowanych narzędzi
medycznych oraz zanotowanie ich pobrania (użycia)
podczas wizyty pacjenta….

Laboratorium – jest przeznaczony do rejestracji pobranego
materiału oraz wyników badań…


Asystent Gabinet Lekarski
W każdym dobrym gabinecie lekarskim występuje problem z rejestracją pacjentów. Nie jest możliwe stworzenie idealnego harmonogramu rejestracji pacjentów. Czasu pracy lekarza nie można wyliczyć co do sekundy. Na przeciw temu problemowi wychodzi Asystent Gabinet Lekarski to dedykowany program, w którym główną funkcją jest rejestracja pacjentów oraz prowadzenie karty pacjenta. Seria programów Asystent Gabinet Lekarski została stworzona z myślą o rozładowaniu długich kolejek dzięki łatwej rejestracji pacjentów oraz możliwości wysyłania do nich informacji z powiadomieniami. Proponowana seria programów spowoduje, iż Twój gabinet będzie płynnie przyjmował pacjentów co przyniesie korzyści dla obydwu stron, pacjenta i lekarza.

Asystent Gabinet Lekarski 2017
Asystent Gabinet Lekarski to program dedykowany dla prywatnych gabinetów lekarskich, przychodni medycznych i innych placówek z branży medycznej. Program przeznaczony do zapisywania danych o pacjencie, jego historii choroby czy datach kolejnych wizyt. W module danych kontaktowych możemy zanotować informacje o przebiegu…

Asystent Chmura Gabinet Lekarski
Asystent Chmura Gabinet Lekarski to aplikacja dedykowana dla lekarzy czy gabinetów rehabilitacyjnych dzięki, której można przechowywać dane pacjentów, historię choroby oraz prowadzić rejestrację. Program dzięki temu, iż działa z poziomu przeglądarki daje szerokie możliwości dla lekarzy poprzez możliwość…


Aplikacja e-GabinetLekarski.pl to samodzielna marka, która powstała przy ścisłej współpracy ze środowiskiem lekarskim i jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie rynku na narzędzia informatyczne pozwalające kompleksowo zarządzać instytucją medyczną.

Wychodząc naprzeciw zróżnicowanym potrzebom naszych klientów oraz mając na uwadze złożoność procesu jakim jest prowadzenie instytucji medycznej stworzyliśmy kompleksowe, a jednocześnie proste i intuicyjne oprogramowanie, które usprawni Państwa codzienną pracę.

Oprogramowanie gabinetu lekarskiego e-GabinetLekarski.pl jest idealnym rozwiązaniem niezależnie od tego, czy prowadzicie Państwo jednoosobowy gabinet lekarski, czy też zarządzacie placówką zatrudniającą wielu specjalistów.

Liczne funkcjonalności oraz przyjazny i intuicyjny interface użytkownika sprawią, że Państwa praca będzie łatwa i skuteczna.


OptiMED24 – Nowoczesne oprogramowanie dla przychodni i gabinetów lekarskich

System OptiMED24 to nowe spojrzenie na systemy informatyczne dla medycyny.
Nowoczesna architektura w połączeniu ze sprawdzonymi technologiami pozwala na zastosowanie go zarówno w dużej sieci medycznej jak i w prywatnym gabinecie lekarskim.

Elastyczność i funkcjonalność systemu OptiMED24 zaspokoi nawet najbardziej wyszukane potrzeby.
Integracja z wieloma systemami zewnętrznymi i otwarta struktura systemu stanowią zupełnie nowe podejście do informatyzacji placówek medycznych.

System OptiMED24 to nie tylko oprogramowanie – to również pozycjonowanie przychodni i gabinetów lekarskich w wyszukiwarkach internetowych , możliwość udostępniania pacjentom rejestracji on-line, dostępu do wyników badań.

OptiMED24 jest zgodne z obowiązującymi przepisami i pozwala na zachowanie tajemnicy lekarskiej.

6 Comments on “Oprogramowanie nowoczesnego gabinetu lekarskiego”

  1. Jako lekarz stomatolog bardzo polecam program do prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej Medfile. Jest bardzo prosty w obsłudze, więc każdy nauczy się go w parę minut. Dodatkowym plusem jest, że posiada moduł dla dentysty, dzięki czemu dolegliwości można zaznaczyć w prosty sposób.

  2. Do tej listy dodałam również program Medfile, który jest na prawdę godny polecenia. Sama nie dawno rozpoczęłam na nim pracę. Jest bardzo przyjazny i łatwy w obsłudze. Ponadto ma wiele funkcji, które ułatwiają prace. Posiada również diagram fizjoterapeutyczny, który jest dużym atutem.
    Polecam o nim poczytać i ewentualnie zadzwoni do obsługi klienta – Panie są bardzo uprzejme i pomocne.

  3. Do tej listy dodałabym program Medfile. Korzystam od nie dawna. Łatwy, prosty i przyjazny. Posada wiele funkcji, w tym diagram fizjoterapeutyczny. Polecam zadzwonić i dopytać – Panie z obsługi klienta są bardzo uprzejme i pomocne.

  4. pracuję jako pielęgniarka w dużej przychodni i od kilku tygodni korzystamy
    z bardzo fajnego programu medfile- opisywany wyżej. Osobiście wykonuję zadania w jednym z z zabiegowych i dzięki dobrze widocznemu grafikowi w programie – cały plan zabiegów, typu planowane szczepienia, zmienianie opatrunków, injekcje, jest dobrze zorganizowany. Wiadomo, która z dziewczyn zajmuje się pacjentem. Lekarze też są bardzo zadowoleni Wszyscy logują się przez stronę internetową. Dodatkowo, jeśli jakaś nagła, ważna informacja pojawia się w naszej placówce, to można ją umieścić w programie i będzie widoczna dla wszystkich pracowników.

  5. Na rynku brakowało do tej pory narzędzia kompleksowego – tzn żeby jednocześnie w programie móc się promować i pokazać pacjentom, jednocześnie dać pacjentom rejestrację na stronie, ale aby ci pacjenci mogli w elektroniczej dokumentacji medycznej się od razu pojawić. Od kilku miesięcy mam program do gabinetu Medfile W nim jest zarówno dobrze zorganizowana elektroniczna dokumentacja medyczna oraz możliwość wstawienia do katalogu swojej strony internetowej z rejestracją. Ponoć mają mieć także niebawem telemedycynę.

  6. w zestawieniu brak wielu programów, obecnie na rynku jest ich multum. Ja zmieniałem już dwa razy. Miałem drwidget, później medchart, obecnie zostałem przy medfile bo najbardziej słuchają klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.