Ponad 3 mln kierowców bierze aktywny udział w grze Yanosik. Aplikacja bije rekordy zaangażowanych użytkowników!

Czy można zyskać premię za jazdę samochodem albo słuchanie radia w trasie? Można! W aplikacji Yanosik, kierowcy mają własną grę, która nagradza ich za różne rodzaje aktywności. Zdobyte punkty umożliwiają osiągnięcie danego poziomu, a dalej rangi użytkownika. Zmotoryzowani Polacy chętnie biorą udział w grze Yanosik i rywalizują ze sobą, aby być jak najwyżej w rankingu.

Kierowcy poczuli ducha zdrowej rywalizacji

Marka cieszy się wyjątkowo zaangażowanymi użytkownikami, którzy wykazują się w wielu różnych obszarach jej działalności. Jednym z nich, jest branie udziału w grywalizacji w aplikacji Yanosik.

Polski system dla kierowców od dawna oferuje użytkownikom aplikacji możliwość brania udziału w grze. Dzięki swojej aktywności, kierowcy mogą zdobywać punkty, które przyczyniają się do podnoszenia poziomów i dalej – rangi użytkownika.

W marcu tego roku, Yanosik oficjalnie poinformował, że odświeża format gry w aplikacji i nieco zmienił system punktacji.

Gra Yanosik bije rekordy popularności

Według oficjalnych statystyk ponad 3 mln użytkowników aplikacji bierze udział w grze Yanosik. W systemie aktualnie jest już ponad 2 tys. marszałków koronnych, czyli użytkowników z najwyższą możliwą rangą oraz ponad 20 tys. generałów.

Gra Yanosik zachęca kierowców do włączania aplikacji na każdy rodzaj trasy – punktowane są wszystkie pokonane kilometry, w zależności od ich ilości, a dodatkowo kierowca może być nagrodzony za różne rodzaje aktywności, oparte o zasady bezpiecznej jazdy, w trakcie swojej podróży.

Dzięki temu, aplikacja bije rekordy zaangażowanych użytkowników online – 17 maja, w jednym momencie, z aplikacji korzystało 259 611 kierowców!

Z kolei, 12 kwietnia system odnotował 252 786 kierowców w trasie, chwilę wcześniej (5 kwietnia) było ich 249 621. W tym tempie, można się spodziewać, że na tegoroczny długi weekend czerwcowy padnie kolejny rekord.

Taryfikator… Yanosik

Gra Yanosik ma swój własny taryfikator, w ramach którego oferuje uczestnikom punkty za wykonanie określonych aktywności i bonusy za dodatkowe osiągnięcia.

Zgromadzone punkty decydują o poziomie użytkownika aplikacji, a dalej o jego randze. Zasłużony kierowca ma także szansę zabłysnąć w tygodniowym rankingu najbardziej zaangażowanych użytkowników.

Każdy użytkownik jest na bieżąco informowany w aplikacji Yanosik, o swoich zdobytych punktach i osiągnięciach, które przyczyniły się do ich uzyskania.

Punkty są przyznawane w różny sposób, według taryfikatora Yanosik, np.:

  • Za dzień spędzony z aplikacją, kierowca może zdobyć 20 punktów.
  • Każdy przejechany kilometr to 1 punkt na koncie użytkownika. Dziennie można otrzymać maksymalnie 1500 punktów, w ramach tej kategorii.
  • Przejechanie przez odcinkowy pomiar prędkości z przepisową prędkością jazdy jest nagradzane 5 punktami.

Dodatkowo premiowane są kombo dni, czyli korzystanie z aplikacji przez kilka dni z rzędu.

Yanosik, w związku z projektem „Turystyka regionu”, zachęca też do odwiedzenia wszystkich 16 województw w Polsce, nagradzając kierowców, którzy tego dokonają aż 1000 punktów.

Punkty są przewidziane również dla początkujących, którzy dopiero dołączyli do społeczności Yanosik, m.in. za:

  • Uzupełnienie informacji w swoim profilu, to 20 punktów dla kierowcy.
  • Dodanie miejsc DOM lub PRACA do ulubionych, jest nagradzane 20 punktami.
  • Pierwsze wspólne 20 km z aplikacją zostanie nagrodzone 50 punktami.
  • Pierwszy wspólny dzień z Yanosik to 20 punktów.

Dodatkowe punkty można zdobyć również, dzięki korzystaniu z usług w aplikacji Yanosik, poza trasą, np.:

  • Umówienie wizyty w warsztacie samochodowym to +40 punktów dla kierowcy. Dodanie zdjęcia warsztatu to kolejne 50 punktów, a opinii 40 dodatkowych punktów
  • Kto wystawi ogłoszenie w serwisie Autoplac.pl, przez aplikację aplikację Yanosik, ten otrzyma 200 punktów.
  • Kierowca, który kupi polisę w aplikacji Yanosik, otrzyma 200 punktów.
  • Sprawdzenie historii swojego pojazdu, to 40 punktów

W grze Yanosik nie ma stagnacji. Eksperci wprowadzili system osiągnięć o narastającym stopniu trudności, dzięki któremu na wszystkich użytkowników (niezależnie od tego, jak długo korzystają z aplikacji) czekają wyzwania adekwatne do ich stażu.

Według statystyk z systemu – dziennie użytkownicy Yanosik zdobywają ponad 200 tys. osiągnięć!

Słuchasz radia – zdobywasz punkty!

Żeby zdobyć punkty, można po prostu słuchać radia, ale nie byle jakiego, tylko Radia Yanosik.

Za włączenie radia można otrzymać każdego dnia (według podstawowego taryfikatora) 10 pkt. Dodatkowe bonusy zgarnia się też za zdobycie tzw. osiągnięć np.: pierwsze włączenie radia powoduje zaliczenie osiągnięcia „Poznaj Radio Yanosik” i daje kolejne 20 pkt, wysłanie wiadomości do prowadzących to 50 dodatkowych punktów, a głosowanie na piosenkę dorzuca do puli 20 punktów.

Jakie nagrody można zdobyć w grze Yanosik?

System nagradza swoich użytkowników rangami, które można ustawić przy avatarze, w swoim profilu w aplikacji. W ten sposób można przejść całą ścieżkę poziomów – od Kadeta, Szeregowego, Starszego Szeregowego, Kaprala, Starszego Kaprala, Sierżanta, Chorążego, Porucznika, Kapitana, Majora, Pułkownika, Generała, Marszałka Polnego do Marszałka Koronnego.

Przewidziane są również specjalne grafiki do udostępniania w mediach społecznościowych, a także wyłączenie reklam w aplikacji i dodatkowe nakładki na awatary.

Yanosik cieszy się bardzo zaangażowaną społecznością, która nie tylko wzajemnie informuje się o zdarzeniach z trasy w aplikacji, ale również chętnie bierze udział w grywalizacji.

Ponad 3 mln użytkowników aplikacji bierze aktywny udział w grze Yanosik, zdobywając kolejne punkty za swoją aktywność. Dzięki tej formie rozrywki dla kierowców, system nie tylko zdobywa nowych użytkowników, ale także pobija własne rekordy. Dodatkową wartością gry dla użytkowników, jest możliwość poznania innych, przydatnych usług, które oferuje jeszcze system Yanosik.

Czy warto inwestować w złoto?

Złoto ma wysoką wartość od tysiącleci. Jest bardzo cenione przede wszystkim ze względu na rzadkie występowanie, a także swoje właściwości, ponieważ charakteryzuje się bardzo dużą trwałością. Jest także często wybierane przez osoby, które szukają bezpiecznych sposobów na inwestowanie.

Stabilność i bezpieczeństwo złota

Dla kogo inwestycja w złoto jest dobrym rozwiązaniem? Przede wszystkim dla osób, które chcą uniknąć dużego ryzyka. Od wielu lat złoto jest niezmiennie uznawane za jedną z najbezpieczniejszych form lokowania kapitału. Zabezpiecza finanse przed wszystkimi trudnymi do przewidzenia wydarzeniami takimi jak duże wahania walut, inflacja, czy giełdowy krach. Tę zaletę można docenić zwłaszcza w niespokojnych czasach, kiedy sytuacja polityczna i gospodarcza często zmienia się z dnia na dzień. Warto pamiętać, że wszystkie zawirowania i negatywne wydarzenia nie obniżają wartości złota, wręcz przeciwnie – wpływają na jej wzrost.

Niezależność złota

Inwestowanie w złoto pozwala więc na uniezależnienie się od politycznych i ekonomicznych katastrof. Ta forma lokaty kapitału wyróżnia się również dużą niezależnością od rządów i ich działań, w tym od nieodpowiedzialnych decyzji polityków. Niepewna pozycja dolara, niskie ceny, wszelkie napięcia geopolityczne wpływają jedynie na wzrost cen złota, a co za tym idzie są korzystne dla inwestora, który może tracić na innych lokatach.

niezależność złota

Duża płynność złota

Złoto to uniwersalny środek płatniczy, który da się wymienić na całym świecie, w każdym kraju. Złoto można spieniężyć niezależnie od sytuacji – zawsze znajdzie się nabywca, który wymieni je na gotówkę. Innymi słowy jest płynne finansowo, czyli można je bez problemu sprzedawać i kupować, jest powszechnie rozpoznawane jako środek płatniczy. W każdym zakątku świata ludzie znają jego wysoką wartość.

Złoto na niepewne czasy

Złoto inwestycyjne do doskonała lokata na niepewne czasy – takie określenie jest używane nie tylko przez zwykłych inwestorów, ale także przez ekspertów i analityków finansowych. To właśnie złoto jest lokatą, która pomaga przeżyć najgorsze kryzysy gospodarcze, w końcu jest odporne na inflację. Nierzadko ratowało życie w czasie wojny, kiedy pozwalało na przetrwanie w ekstremalnych sytuacjach.

Nie da się też ukryć, że złoto to jedyny środek płatniczy, który jest praktycznie niezniszczalny. Jest bardziej solidne od pieniędzy drukowanych na papierze. Nie bez przyczyny banki centralne przechowują w swoich sejfach sztabki złota, a nie papierowe banknoty. Sztabki nie ulegną zniszczeniu nawet w czasie najgorszych katastrof naturalnych jak powódź a także z powodu pożaru.

Oczywiście warto także pamiętać, że złota nie da się sfałszować. Złoto inwestycyjne oraz w każdej innej postaci jest starannie kontrolowane. W sztabkach i monetach zawsze sprawdza się zawartość cennego kruszcu. Czystość złota jest standaryzowana i kontrolowana między innymi przez rządy kopalniane i międzynarodowe rafinerie.

złoto na niepewne czasy

Złoto jako kapitał zapasowy i asekuracyjny

Kolejną zaletą inwestowania w złoto jest fakt, że ten kruszec stanowi doskonały kapitał zapasowy. Warto pamiętać, że centralne i krajowe banki wykorzystują złoto właśnie jako zapasowy kapitał. Każde bogate państwo posiada rezerwy złota w swojej skarbnicy. Eksperci doradzają, żeby inwestować w metale szlachetne od 5 do 10 proc. swojego majątku. Takie rozwiązanie jest polecane nie tylko największym inwestorom. To właśnie mniejsi inwestorzy mogą bardzo dużo skorzystać na złocie, ponieważ chroni ono przed fluktuacjami cen.

Inwestycja w złoto – korzystne rozwiązanie?

Oczywiście nie trzeba inwestować wszystkich swoich oszczędności w złoto lub inne szlachetne kruszce. Jednak przeznaczenie części środków na ten cel może zapewnić bardzo dobre zabezpieczenie finansowe. Bez trudu można zauważyć, że ceny złota utrzymują się na stabilnym poziomie, a nawet stopniowo wzrastają. Nawet jeśli zakupimy złote monety i zostawimy je w sejfie na kilka dziesięcioleci, nie stracą one swojej wysokiej wysokiej wartości i nadal będą aktualnym środkiem płatniczym, który możemy wymienić na dowolną walutę.

Golden Times

Termin „złote czasy” może mieć różne znaczenia w zależności od kontekstu. Jeśli odnosi się do motoryzacji, może odnosić się do okresu, który uznaje się za szczególnie udany, innowacyjny lub popularny dla tej branży. Przykładowo, dla fanów samochodów zabytkowych złote czasy mogą oznaczać okres, w którym powstały klasyczne modele samochodów, często uważane za arcydzieła designu i inżynierii. W poniższych przykładach przedstawiam kilka okresów, które często są uznawane za „złote czasy” w historii motoryzacji:

  1. Lata 50. i 60. XX wieku: To okres, w którym powstały wiele klasycznych samochodów, takich jak Chevrolet Bel Air, Ford Mustang czy Volkswagen Beetle. To także czas, kiedy rozwijano pierwsze systemy bezpieczeństwa i stylizowane nadwozia.
  2. Lata 60. i 70. XX wieku: Eksperymenty z silnikami, rozwój muscle carów, a także pojawienie się ikonicznych modeli, takich jak Ford Mustang, Chevrolet Camaro, czy Pontiac GTO.
  3. Lata 80. i 90. XX wieku: Okres, w którym rozwijano technologie komputerowe w motoryzacji, a także pojawiły się sportowe modele, takie jak Ferrari F40 czy Porsche 959. To także czas, kiedy motoryzacja zaczęła się skupiać na efektywności paliwowej.
  4. Lata 2000–2010: Eksploracja nowych technologii, w tym rozwój pojazdów hybrydowych i pierwsze kroki w kierunku elektrycznych samochodów. Pojawiły się też luksusowe SUV-y i crossover-y.

Oczywiście, to subiektywna ocena, a różni ludzie mogą uważać różne okresy za „złote czasy” w motoryzacji, w zależności od swoich preferencji, doświadczeń i zainteresowań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *