Yanosik i carQ łączą siły – co to oznacza dla użytkowników aplikacji?

Yanosik i carQ rozpoczynają współpracę, dzięki której użytkownicy aplikacji zyskają dostęp do bezpłatnych raportów o swoim pojeździe. Dokument będzie można zdobyć, po zeskanowaniu kodu z dowodu rejestracyjnego lub nawet po wpisaniu samego numeru rejestracyjnego, co stanowi nowość wśród podobnych rozwiązań na rynku. Informacje, pochodzące z raportu, pomogą kierowcom lepiej poznać historię swojego auta.

Raport historii pojazdu w aplikacji Yanosik

Yanosik rozpoczyna współpracę z platformą carQ, która specjalizuje się w raportach historii pojazdu. Aby uzyskać dokument trzeba podać numer VIN swojego auta, ale często wystarczy wpisać sam numer rejestracyjny pojazdu.

  • Nowy format raportów o pojeździe w aplikacji Yanosik oferuje kierowcom prawdziwą kopalnię wiedzy na temat swojego samochodu. Będą mogli sprawdzić szczegółowe informacje techniczne, historię pojazdu, terminy badań technicznych, ważność polisy OC oraz liczbę poprzednich właścicieli. Z kolei w wersji płatnej kierowcy otrzymają dodatkowo harmonogram prac serwisowych wraz z informacjami o szkodach. Wciąż wiele pojazdów, sprowadzanych do Polski z zagranicy, ma na swoim koncie szkodę, dzięki raportom carQ w Yanosik, użytkownicy będą mogli sprawdzić, czy ich pojazd nie ukrywa żadnej niespodzianki – informuje Małgorzata Dąbrowska, Yanosik

Raporty historii pojazdu są tworzone na podstawie ogromnej ilości danych, które pochodzą z wiarygodnych źródeł, na całym świecie, m.in. ewidencji pojazdów, stacji kontroli pojazdów, towarzystw ubezpieczeniowych, aukcji, warsztatów, dealerów i baz danych producentów samochodowych.

Raporty z historią pojazdu od carQ w aplikacji Yanosik, będą dostępne w różnych wariantach, w wersji darmowej oraz płatnej.

Bezpłatny raport od carQ tylko w aplikacji Yanosik

Użytkownicy aplikacji Yanosik otrzymają bezpłatny dostęp do raportu, w którym poznają szczegółowe parametry techniczne swojego auta (moc silnika, pojemność, lata produkcji), historię przebiegów wraz z aktualnym wskazaniem licznika, ważne daty, a także inne istotne informacje na temat historii zmian właścicieli i pochodzenia pojazdu. Każdy raport zawiera również aktualne informacje z Rejestru Zastawów Skarbowych.

  • Bezpłatny raport z aplikacji Yanosik zawiera niezwykle ważne informacje o pojeździe. Są to m.in. parametry auta, dane rejestracyjne, daty ubezpieczenia i przeglądu, aktualny zapis przebiegu, rejestrów pojazdów skradzionych oraz informacje o elektronicznym zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego. Użytkownik sprawnie zweryfikuje rodzaj opon oraz wiele cennych danych przydatnych w codziennej eksploatacji własnego auta. Co istotne, ten dokument również odpowiada na bieżące pytania kierowców, na przykład – czy ich auto będzie mogło wjechać do Strefy Czystego Transportu? – dodaje Małgorzata Dąbrowska, Yanosik

Transparentność transakcji na rynku aut używanych

Od początku działalności platformy carQ.pl, jej celem jest dostarczanie rzetelnych informacji o pojazdach. Dane, znajdujące się w raportach carQ, pochodzą z wiarygodnych źródeł, weryfikowanych w czasie rzeczywistym. Dzięki temu strony transakcji kupna i sprzedaży auta mają równy i nieograniczony dostęp do informacji, zapewniających  transparentność na rynku obrotu pojazdami używanymi.

carQ jest pionierem innowacji, polegającej na dostępie do usługi weryfikacji danych i historii pojazdu na podstawie samego numeru rejestracji. Postawienie użytkownika w centrum uwagi pozwoliło stworzyć, rozwijać i stosować technologię, dzięki której sprawne pozyskanie informacji o pojeździe jeszcze nigdy nie było tak proste i intuicyjne. Ponad milion użytkowników, którzy od 2020 roku odwiedzili platformę carQ.pl, pobierając prawie cztery miliony raportów PDF jest najlepszą rekomendacją świadczonej usługi.

  • Świadomość polskiego użytkownika auta, w zakresie dostępu do informacji o danych i historii pojazdów, jest coraz większa i z każdym rokiem rośnie. Rozwijane przez nas technologie otwierają nowe możliwości, a intuicyjne i proste w użyciu narzędzia powodują, że weryfikacja pojazdu w 15 sekund jest na carQ.pl normą. Sprawdzenie historii auta, na podstawie wpisanego numeru rejestracji, jest wielokroć łatwiejsze niż wpisanie 17 znaków numeru VIN. carQ oferuje jeszcze więcej. Wystarczy w polu ekranu smartfona umieścić kod z dowodu rejestracji, aby bez wpisywania jakichkolwiek danych błyskawicznie otrzymać raport o sprawdzanym pojeździe.  Tym właśnie zajmujemy się w carQ. Transparentność danych jest ważna, zarówno dla kupującego, by mógł podejmować świadome decyzje, ale nie mniej istotna dla sprzedającego, który zabezpiecza się przed niebezpieczeństwem nierzetelności i  oskarżeń o oszustwa oraz zatajenie informacji o oferowanych pojazdach.  – powiedział Tomasz Rogalski, carQ.pl

Eksperckie raporty dla użytkowników aplikacji

Nowy format raportów w aplikacji Yanosik oferuje także wersję premium, w dwóch płatnych wariantach.

Pierwszy z nich oferuje zestaw informacji rozszerzony o harmonogram rekomendowanych badań oraz prac serwisowych, zalecanych przez producenta auta, po osiągnięciu określonego przebiegu, natomiast drugi jest rozszerzony o szczegóły, dotyczące historii szkód w pojeździe, z dokładną specyfikacją kosztu napraw i wymienionych elementów, jeśli będzie dostępna.

Takie informacje są wręcz na wagę złota, zwłaszcza dla zainteresowanych zakupem pojazdu na rynku wtórnym i mogą stanowić przewagę rynkową dla sprzedawców aut.

  • Raport historii pojazdu, to realna korzyść dla kupującego auto na rynku wtórnym. Mając szczegółowy dokument, w którym zawarte są wszystkie najważniejsze informacje na temat pojazdu wraz z zapisem historii szkód, uniknie przykrych niespodzianek. Raport historii pojazdu niesie również dużo korzyści dla sprzedawców, zwiększa zaufanie kupujących, którzy mają do dyspozycji transparentne informacje o pojeździe i mogą zapoznać się z faktycznym stanem pojazdu, dzięki czemu szybciej podejmują decyzję o zakupie – komentuje Julia Langa, Autoplac.pl

Z informacji zawartych w raporcie o pojeździe czerpią korzyści obie strony transakcji. Sprzedawcy, udostępniając dokument kupującym, jasno sygnalizują, że nie mają nic do ukrycia w sprzedawanym pojeździe, co znacznie przyspiesza transakcję. Z kolei, kupujący wiedzą, że auto nie skrywa żadnych niespodzianek.

Zaparkuj auto w „Garażu” Yanosik i zyskaj więcej możliwości

Użytkownicy aplikacji Yanosik mają do dyspozycji własny „Garaż”, w którym mogą wirtualnie zaparkować swoje auto i korzystać z dodatkowych opcji, takich jak: ewidencja wydatków motoryzacyjnych, umówienie wizyty w warsztacie mechanicznym, sprawdzenie wartości rynkowej swojego auta, wystawienie go na sprzedaż w serwisie Autoplac.pl, a nawet poznanie kosztów ubezpieczenia OC i AC.

Aby zaparkować swoje auto w Garażu w aplikacji Yanosik, wystarczy mieć aplikację, zeskanować kod z dowodu rejestracyjnego swojego samochodu lub wpisać dane ręcznie.

Dzięki dodaniu auta do Garażu, każdy kierowca zyska dostęp do dodatkowych funkcji, które odpowiadają na wiele motoryzacyjnych potrzeb, w tym również do możliwości wygenerowania raportu historii swojego pojazdu.

Czy warto inwestować w złoto?

Złoto ma wysoką wartość od tysiącleci. Jest bardzo cenione przede wszystkim ze względu na rzadkie występowanie, a także swoje właściwości, ponieważ charakteryzuje się bardzo dużą trwałością. Jest także często wybierane przez osoby, które szukają bezpiecznych sposobów na inwestowanie.

Stabilność i bezpieczeństwo złota

Dla kogo inwestycja w złoto jest dobrym rozwiązaniem? Przede wszystkim dla osób, które chcą uniknąć dużego ryzyka. Od wielu lat złoto jest niezmiennie uznawane za jedną z najbezpieczniejszych form lokowania kapitału. Zabezpiecza finanse przed wszystkimi trudnymi do przewidzenia wydarzeniami takimi jak duże wahania walut, inflacja, czy giełdowy krach. Tę zaletę można docenić zwłaszcza w niespokojnych czasach, kiedy sytuacja polityczna i gospodarcza często zmienia się z dnia na dzień. Warto pamiętać, że wszystkie zawirowania i negatywne wydarzenia nie obniżają wartości złota, wręcz przeciwnie – wpływają na jej wzrost.

Niezależność złota

Inwestowanie w złoto pozwala więc na uniezależnienie się od politycznych i ekonomicznych katastrof. Ta forma lokaty kapitału wyróżnia się również dużą niezależnością od rządów i ich działań, w tym od nieodpowiedzialnych decyzji polityków. Niepewna pozycja dolara, niskie ceny, wszelkie napięcia geopolityczne wpływają jedynie na wzrost cen złota, a co za tym idzie są korzystne dla inwestora, który może tracić na innych lokatach.

niezależność złota

Duża płynność złota

Złoto to uniwersalny środek płatniczy, który da się wymienić na całym świecie, w każdym kraju. Złoto można spieniężyć niezależnie od sytuacji – zawsze znajdzie się nabywca, który wymieni je na gotówkę. Innymi słowy jest płynne finansowo, czyli można je bez problemu sprzedawać i kupować, jest powszechnie rozpoznawane jako środek płatniczy. W każdym zakątku świata ludzie znają jego wysoką wartość.

Złoto na niepewne czasy

Złoto inwestycyjne do doskonała lokata na niepewne czasy – takie określenie jest używane nie tylko przez zwykłych inwestorów, ale także przez ekspertów i analityków finansowych. To właśnie złoto jest lokatą, która pomaga przeżyć najgorsze kryzysy gospodarcze, w końcu jest odporne na inflację. Nierzadko ratowało życie w czasie wojny, kiedy pozwalało na przetrwanie w ekstremalnych sytuacjach.

Nie da się też ukryć, że złoto to jedyny środek płatniczy, który jest praktycznie niezniszczalny. Jest bardziej solidne od pieniędzy drukowanych na papierze. Nie bez przyczyny banki centralne przechowują w swoich sejfach sztabki złota, a nie papierowe banknoty. Sztabki nie ulegną zniszczeniu nawet w czasie najgorszych katastrof naturalnych jak powódź a także z powodu pożaru.

Oczywiście warto także pamiętać, że złota nie da się sfałszować. Złoto inwestycyjne oraz w każdej innej postaci jest starannie kontrolowane. W sztabkach i monetach zawsze sprawdza się zawartość cennego kruszcu. Czystość złota jest standaryzowana i kontrolowana między innymi przez rządy kopalniane i międzynarodowe rafinerie.

złoto na niepewne czasy

Złoto jako kapitał zapasowy i asekuracyjny

Kolejną zaletą inwestowania w złoto jest fakt, że ten kruszec stanowi doskonały kapitał zapasowy. Warto pamiętać, że centralne i krajowe banki wykorzystują złoto właśnie jako zapasowy kapitał. Każde bogate państwo posiada rezerwy złota w swojej skarbnicy. Eksperci doradzają, żeby inwestować w metale szlachetne od 5 do 10 proc. swojego majątku. Takie rozwiązanie jest polecane nie tylko największym inwestorom. To właśnie mniejsi inwestorzy mogą bardzo dużo skorzystać na złocie, ponieważ chroni ono przed fluktuacjami cen.

Inwestycja w złoto – korzystne rozwiązanie?

Oczywiście nie trzeba inwestować wszystkich swoich oszczędności w złoto lub inne szlachetne kruszce. Jednak przeznaczenie części środków na ten cel może zapewnić bardzo dobre zabezpieczenie finansowe. Bez trudu można zauważyć, że ceny złota utrzymują się na stabilnym poziomie, a nawet stopniowo wzrastają. Nawet jeśli zakupimy złote monety i zostawimy je w sejfie na kilka dziesięcioleci, nie stracą one swojej wysokiej wysokiej wartości i nadal będą aktualnym środkiem płatniczym, który możemy wymienić na dowolną walutę.

Golden Times

Termin „złote czasy” może mieć różne znaczenia w zależności od kontekstu. Jeśli odnosi się do motoryzacji, może odnosić się do okresu, który uznaje się za szczególnie udany, innowacyjny lub popularny dla tej branży. Przykładowo, dla fanów samochodów zabytkowych złote czasy mogą oznaczać okres, w którym powstały klasyczne modele samochodów, często uważane za arcydzieła designu i inżynierii. W poniższych przykładach przedstawiam kilka okresów, które często są uznawane za „złote czasy” w historii motoryzacji:

  1. Lata 50. i 60. XX wieku: To okres, w którym powstały wiele klasycznych samochodów, takich jak Chevrolet Bel Air, Ford Mustang czy Volkswagen Beetle. To także czas, kiedy rozwijano pierwsze systemy bezpieczeństwa i stylizowane nadwozia.
  2. Lata 60. i 70. XX wieku: Eksperymenty z silnikami, rozwój muscle carów, a także pojawienie się ikonicznych modeli, takich jak Ford Mustang, Chevrolet Camaro, czy Pontiac GTO.
  3. Lata 80. i 90. XX wieku: Okres, w którym rozwijano technologie komputerowe w motoryzacji, a także pojawiły się sportowe modele, takie jak Ferrari F40 czy Porsche 959. To także czas, kiedy motoryzacja zaczęła się skupiać na efektywności paliwowej.
  4. Lata 2000–2010: Eksploracja nowych technologii, w tym rozwój pojazdów hybrydowych i pierwsze kroki w kierunku elektrycznych samochodów. Pojawiły się też luksusowe SUV-y i crossover-y.

Oczywiście, to subiektywna ocena, a różni ludzie mogą uważać różne okresy za „złote czasy” w motoryzacji, w zależności od swoich preferencji, doświadczeń i zainteresowań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *