Ile kosztują najtańsze mieszkania u deweloperów

Ile trzeba mieć na kawalerkę lub małą dwójkę od dewelopera? W jakiej cenie za metr kw. kupimy najtańsze nowe mieszkania? W których inwestycjach je znajdziemy? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.                

Andrzej Oślizlo, prezes zarządu Develia S.A.

Ceny najtańszych mieszkań w naszej ofercie zaczynają się od 6500-6700 za metr kwadratowy w takich projektach jak Słoneczne Miasteczko w Krakowie czy Cynamonowa Vita we Wrocławiu. W ujęciu całościowym najtaniej można kupić u nas mieszkanie 1-2 pokojowe za około 320 tys. zł w inwestycji Szmaragdowy Park w Gdańsku czy Ceglana Park w Katowicach.

Angelika Kliś, członek zarządu Atal

W Redzie w inwestycji Niebieski Bursztyn najtańsze jednopokojowe mieszkania o powierzchni 32 mkw. kosztują ponad 299 tys. zł brutto (9 150 zł/mkw.). W Gdańsku w projekcie Bursztynowa Zatoka kawalerka o metrażu 33 mkw. jest do nabycia za przeszło 432 tys. zł brutto (12 800 zł/mkw.), a 37 metrowa dwójka za 409 tys. zł brutto (11 000 zł/mkw.).

W Łodzi w inwestycji Nowe Miasto Polesie mieszkania czteropokojowe mamy w cenie 6 700 zł/mkw. Kawalerki natomiast w cenie 7 700zł za metr, a lokale dwupokojowe oferujemy w kwocie 7 500 zł -7 700 zł/mkw.  

We Wrocławiu aktualnie najmniejsze dostępne mieszkanie ma około 49 mkw. i można je nabyć za 8200 zł/mkw. brutto, w kwocie ponad 409 tys. zł.

W Krakowie w najniższej cenie 352 tys. zł brutto (8450 zł/mkw.)  jest dwójka o powierzchni 42 mkw. w inwestycji Strefa Cegielnia.

W Warszawie mieszkania najatrakcyjniejsze cenowo posiadamy w osiedlu Zakątek Harmonia na Białołęce. Kawalerka jest do kupienia w kwocie ponad 320 tys. zł brutto (8 850 zł/mkw.).

Najmniejsze mieszkanie jednopokojowe w katowickiej inwestycji Francuska Park VII o metrażu 31 mkw. oferujemy w cenie 9 200 zł/mkw. brutto, cena całkowita z wykończeniem balkonu to 320 tys. zł brutto.

W poznańskim projekcie Zacisze Marcelin II kawalerka o powierzchni 31 mkw. jest dostępna w cenie 9 200 zł/mkw. brutto, cena całkowita z wykończeniem tarasu to 293 tys. zł brutto.

Michał Witkowski, dyrektor ds. sprzedaży Lokum Deweloper S.A.

Nasza oferta obejmuje mieszkania i apartamenty o zróżnicowanych cenach i powierzchniach. We Wrocławiu jedne z najbardziej atrakcyjnych cenowo mieszkań oferujemy w inwestycji Lokum Verde. To niezwykłe osiedle – ogród z dziedzińcami pełnymi zieleni oraz strefami relaksu położone jest z dala od zgiełku, na wrocławskim Zakrzowie. Inwestycja stanowi doskonały wybór dla osób, które cenią bliskość przyrody i przyjazne otoczenie. Ceny za mieszkania 2-pokojowe rozpoczynają się od 309 tys. zł.

W podwrocławskiej Sobótce, tuż przy Ślężańskim Parku Krajobrazowym usytuowane jest Lokum Monte. Wyjątkowa lokalizacja, wysoki standard i prywatna strefa wellness czynią je idealnym miejscem do życia, spędzania wolnego czasu czy pracy zdalnej. Na terenie tej inwestycji dostępne są ostatnie komfortowe mieszkania 2-pokojowe z dużym balkonem za 419 tys. zł. W lutym nabywcy otrzymają do nich wyjątkowy pakiet: miejsce postojowe i komórkę lokatorską w cenie.

W Krakowie mieszkania 2-pokojowe z naszej oferty można nabyć od 9966 zł/m2. Znajdują się one w inwestycji Lokum Vista. Osiedle położone na Podgórzu Duchackim stanowi idealny wybór dla chcących korzystać z wygody życia w centrum, ale równocześnie ceniących ciszę i spokój. Niezawodna lokalizacja zapewnia swobodny dostęp do rozbudowanej infrastruktury miejskiej i pozwala mieszkańcom cieszyć się wyjątkową atmosferą otoczenia.

Edyta Kołodziej, dyrektor sprzedaży i marketingu w Nickel Development

Aktualnie oferujemy mieszkania w Poznaniu i podpoznańskiej Dąbrówce. W poznańskiej inwestycji FIQUS Marcelin najniższa cena za metr to 7 394 zł, a dotyczy ona dwupokojowego mieszkania. Natomiast na Osiedlu Księżnej Dąbrówki ceny  mieszkań zaczynają się od 7 882 zł/mkw.

W przypadku FIQUS Marcelin najniższa cena kawalerki to ponad 307 tys. zł, gdzie mieszkania dwupokojowe są w cenach od 394,3 tys. zł. W Osiedlu Naturama ceny kawalerek zaczynają się od około 363 tys. zł, a ceny dwójek od 417 tys. zł. Z kolei w Dąbrówce zostały jeszcze dwa mieszkania dwupokojowe o powierzchni 54 mkw., oba w cenie przeszło 479 tys. zł.

Andrzej Gutowski, wiceprezes, dyrektor sprzedaży Ronson Development

Najtańsze mieszkania mamy w inwestycji Nowe Warzymice w Szczecinie. Kawalerka o metrażu 31 mkw. kosztuje 9179 zł/mkw., a za dwa pokoje o powierzchni 40 mkw. trzeba zapłacić 8781 zł/mkw.

Anna Bieńko, dyrektor Sprzedaży w Wawel Service

Najtańsze mieszkania z naszej oferty to kompaktowe, dwupokojowe lokale. Mieszkanie o powierzchni 33 mkw. z balkonem lub ogródkiem w inwestycji Piasta Park V można kupić już za 364,9 tys. zł. W gotowym do odbioru etapie inwestycji Piasta IV podobne mieszkanie można kupić od 406,5 tys. zł. Oba etapy osiedla zlokalizowane są u zbiegu ulic Piasta Kołodzieja i Ognistych Wici w krakowskich Mistrzejowicach.

Jeżeli chodzi o nasz drugi rynek, czyli Katowice, w inwestycji Bytkowska 2.0 kawalerkę o powierzchni 25 mkw. można nabyć w cenie 267,3 tys. zł. To atrakcyjne osiedle powstaje w zielonym i spokojnym otoczeniu Parku Śląskiego. Każde z mieszkań w tej inwestycji posiada duży balkon, taras lub ogródek, a także funkcjonalną komórkę lokatorską.

Sebastian Barandziak, prezes zarządu Dekpol Deweloper

W Gdańsku oferujemy mieszkania już od 8 280 zł/mkw. Na przykład w Osiedlu Pastelowym dostępne jest mieszkanie dwupokojowe w cenie 342 tys. zł.

W naszej ofercie znaleźć można również dużo tańsze lokale, oferowane w ramach inwestycji Osiedle Kociewskie położonej w Rokitkach koło Tczewa. W tym przypadku ceny zaczynają się od 6 820 zł/mkw., mieszkanie dwupokojowe można nabyć w cenie 244 tys. zł.

Małgorzata Ostrowska, dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A.

Najtańszą kawalerkę można kupić w inwestycji Osiedle Kościuszki, położonej w centrum Chorzowa. Kosztuje 242 tys. zł, a mieszkanie dwupokojowe mamy w cenie 285 tys. zł (od 7650 zł/mkw.).

W Pruszkowie, w kameralnym osiedlu Stacja Centrum, położonym blisko stacji PKP za jednopokojowe mieszkanie trzeba zapłacić 305 tys. zł, a dwupokojowe kosztuje 370 tys. zł (9650 zł/mkw.).

W Osiedlu Horizon, które budujemy blisko Zatoki Gdańskiej, małe mieszkanie o powierzchni 47 mkw. można kupić za 517,9 tys. zł (9.940 zł za m kw.).

Kawalerkę czy małe dwupokojowe mieszkanie w inwestycji Nad Odrą w Szczecinie można nabyć za około 386 tys. zł (od 11 900 zł/mkw.).

W ukończonym już osiedlu Bliska Wola w Warszawie zostały nam ostatnie 3 mieszkania. Lokal dwupokojowy kosztuje 830 tys. zł, cena za metr kwadratowy wynosi 18 500 zł.

Zuzanna Należyta, dyrektor ds. handlowych w Eco Classic

Najniższą cenę mkw. mają obecnie najmniej popularne mieszkania, to jest o zbyt małej ilości pokoi na zbyt dużej powierzchni.

Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest

Obecnie najtańsze mieszkania można kupić w naszej inwestycji Nadwiślańska Kaskada na warszawskiej Białołęce. Za mieszkanie dwupokojowe trzeba zapłacić około 419 tys. zł. Natomiast na osiedlu Warszawski Świt na Bródnie tego typu lokal dostępny jest za około 490 tys. zł.

Marek Pawlukiewicz, rzecznik prasowy Aria Development

Najtańsze mieszkania oferujemy w inwestycji nowe Osiedle Natura 2 w Wieliszewie. Cena za mkw. w przypadku lokalu o powierzchni 76 mkw. wynosi 6 600 zł. Najtańsze kawalerki można kupić w kwocie od 251 tys. zł, mniejsze dwójki od 350 tys. zł.

Marcin Michalec, CEO Okam

Aktualnie realizujemy inwestycje w Warszawie, Łodzi i Katowicach. W warszawskim projekcie Central House ceny za mkw. dla kawalerek wynoszą od około 15 000 zł, zaś małe dwupokojowe mieszkania są w kwocie od około 15 500 zł/mkw. To niezwykle atrakcyjna inwestycja w biurowej części Mokotowa, która posiadać będzie liczne udogodnienia dla mieszkańców i rozwiązania eko, której oddanie do użytkowania planowane jest w pierwszym kwartale br. W kompleksie CITYFLOW powstającym na warszawskiej Woli ceny zaczynają się od 15 700 zł/mkw. w przypadku kawalerek, a niewielkie lokale dwupokojowe są do nabycia w kwocie od 14 400 zł/mkw.

W Łodzi, gdzie realizujemy I etap Strefy PROGRESS kawalerki oferujemy w cenie 9300 zł/mkw., a dwupokojowe mieszkania mamy w kwocie od 9 000 zł/mkw. Z kolei w Katowicach w etapie III inwestycji INSPIRE ceny mieszkań dwupokojowych kształtują od 12 300 zł/mkw. i 12 700 zł/mkw. w przypadku lokali jednopokojowych.

Mariola Żak, dyrektor sprzedaży i marketingu w Aurec Home 

380 tys. jest to najniższa cena mieszkania, które jest jeszcze dostępne w III etapie inwestycji Miasteczko Jutrzenki zlokalizowanej na warszawskich Włochach, w rejonie ulicy Łopuszańskiej i stacji WKD Warszawa Raków, w której odbiór kluczy planowany jest na kwiecień 2023 roku. Posiadamy w sprzedaży ostatnie mieszkania z etapu III (odbiór 2 kwartał 2023), z etapu IV (odbiór 4 kwartał 2023) oraz z V etapu (odbiór 2 kwartał 2024 roku.).

Czy warto inwestować w złoto?

Złoto ma wysoką wartość od tysiącleci. Jest bardzo cenione przede wszystkim ze względu na rzadkie występowanie, a także swoje właściwości, ponieważ charakteryzuje się bardzo dużą trwałością. Jest także często wybierane przez osoby, które szukają bezpiecznych sposobów na inwestowanie.

Stabilność i bezpieczeństwo złota

Dla kogo inwestycja w złoto jest dobrym rozwiązaniem? Przede wszystkim dla osób, które chcą uniknąć dużego ryzyka. Od wielu lat złoto jest niezmiennie uznawane za jedną z najbezpieczniejszych form lokowania kapitału. Zabezpiecza finanse przed wszystkimi trudnymi do przewidzenia wydarzeniami takimi jak duże wahania walut, inflacja, czy giełdowy krach. Tę zaletę można docenić zwłaszcza w niespokojnych czasach, kiedy sytuacja polityczna i gospodarcza często zmienia się z dnia na dzień. Warto pamiętać, że wszystkie zawirowania i negatywne wydarzenia nie obniżają wartości złota, wręcz przeciwnie – wpływają na jej wzrost.

Niezależność złota

Inwestowanie w złoto pozwala więc na uniezależnienie się od politycznych i ekonomicznych katastrof. Ta forma lokaty kapitału wyróżnia się również dużą niezależnością od rządów i ich działań, w tym od nieodpowiedzialnych decyzji polityków. Niepewna pozycja dolara, niskie ceny, wszelkie napięcia geopolityczne wpływają jedynie na wzrost cen złota, a co za tym idzie są korzystne dla inwestora, który może tracić na innych lokatach.

niezależność złota

Duża płynność złota

Złoto to uniwersalny środek płatniczy, który da się wymienić na całym świecie, w każdym kraju. Złoto można spieniężyć niezależnie od sytuacji – zawsze znajdzie się nabywca, który wymieni je na gotówkę. Innymi słowy jest płynne finansowo, czyli można je bez problemu sprzedawać i kupować, jest powszechnie rozpoznawane jako środek płatniczy. W każdym zakątku świata ludzie znają jego wysoką wartość.

Złoto na niepewne czasy

Złoto inwestycyjne do doskonała lokata na niepewne czasy – takie określenie jest używane nie tylko przez zwykłych inwestorów, ale także przez ekspertów i analityków finansowych. To właśnie złoto jest lokatą, która pomaga przeżyć najgorsze kryzysy gospodarcze, w końcu jest odporne na inflację. Nierzadko ratowało życie w czasie wojny, kiedy pozwalało na przetrwanie w ekstremalnych sytuacjach.

Nie da się też ukryć, że złoto to jedyny środek płatniczy, który jest praktycznie niezniszczalny. Jest bardziej solidne od pieniędzy drukowanych na papierze. Nie bez przyczyny banki centralne przechowują w swoich sejfach sztabki złota, a nie papierowe banknoty. Sztabki nie ulegną zniszczeniu nawet w czasie najgorszych katastrof naturalnych jak powódź a także z powodu pożaru.

Oczywiście warto także pamiętać, że złota nie da się sfałszować. Złoto inwestycyjne oraz w każdej innej postaci jest starannie kontrolowane. W sztabkach i monetach zawsze sprawdza się zawartość cennego kruszcu. Czystość złota jest standaryzowana i kontrolowana między innymi przez rządy kopalniane i międzynarodowe rafinerie.

złoto na niepewne czasy

Złoto jako kapitał zapasowy i asekuracyjny

Kolejną zaletą inwestowania w złoto jest fakt, że ten kruszec stanowi doskonały kapitał zapasowy. Warto pamiętać, że centralne i krajowe banki wykorzystują złoto właśnie jako zapasowy kapitał. Każde bogate państwo posiada rezerwy złota w swojej skarbnicy. Eksperci doradzają, żeby inwestować w metale szlachetne od 5 do 10 proc. swojego majątku. Takie rozwiązanie jest polecane nie tylko największym inwestorom. To właśnie mniejsi inwestorzy mogą bardzo dużo skorzystać na złocie, ponieważ chroni ono przed fluktuacjami cen.

Inwestycja w złoto – korzystne rozwiązanie?

Oczywiście nie trzeba inwestować wszystkich swoich oszczędności w złoto lub inne szlachetne kruszce. Jednak przeznaczenie części środków na ten cel może zapewnić bardzo dobre zabezpieczenie finansowe. Bez trudu można zauważyć, że ceny złota utrzymują się na stabilnym poziomie, a nawet stopniowo wzrastają. Nawet jeśli zakupimy złote monety i zostawimy je w sejfie na kilka dziesięcioleci, nie stracą one swojej wysokiej wysokiej wartości i nadal będą aktualnym środkiem płatniczym, który możemy wymienić na dowolną walutę.

Golden Times

W historii budownictwa można wskazać kilka okresów, które są często uważane za „złote czasy” ze względu na intensywny rozwój, innowacje i budowę charakterystycznych i monumentalnych struktur. Poniżej przedstawiam kilka przykładów takich okresów:

  1. Starożytny Egipt (ok. 3100–30 p.n.e.): To czas, gdy powstały niektóre z najbardziej znanych budowli na świecie, takie jak piramidy w Gizie. Starożytni Egipcjanie doskonalili techniki budowlane i architektoniczne, pozostawiając trwały wpływ na dziedzinę budownictwa.
  2. Epoka rzymska (I w. p.n.e. – V w. n.e.): Rzymianie byli znani z budowania trwałych i monumentalnych struktur, takich jak amfiteatry (Colosseum), akwedukty, mosty (np. Most Milviusz) i drogi (np. Via Appia). Inżynieria rzymska była zaawansowana jak na swoje czasy.
  3. Renesans (XIV–XVII wiek): Okres renesansu przyniósł odrodzenie sztuki, nauki i architektury. Włoscy architekci renesansowi, tacy jak Leon Battista Alberti i Andrea Palladio, tworzyli harmonijne i proporcjonalne budowle, które inspirowały późniejsze style.
  4. XIX wiek (era industrializacji): Okres ten to czas intensywnego rozwoju infrastruktury i budowy wielkich projektów, takich jak mosty, tunele, koleje żelazne, a także pierwsze wieżowce. Industrializacja przyniosła nowe technologie i materiały, wpływając na skalę i tempo budowy.
  5. Lata 50. i 60. XX wieku: Okres powojenny przyniósł boom budowlany w wielu krajach, ze względu na odbudowę zniszczonych obszarów oraz rozwój nowych technologii budowlanych. To czas, gdy powstały charakterystyczne budowle modernistyczne.
  6. XXI wiek: Obecne czasy są świadkiem rosnącego zainteresowania budową zrównoważoną, nowoczesnymi technologiami i innowacjami, takimi jak drukowanie 3D, nowe materiały budowlane i inteligentne budynki.

Złote czasy w budownictwie często łączą się z okresami intensywnego rozwoju technologicznego, społecznego i gospodarczego, które sprzyjają realizacji ambitnych projektów architektonicznych i inżynieryjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *