Kajima Poland przebuduje I fazę City Point Targówek

Peakside Capital Advisors wybrał generalnego wykonawcę przebudowy I fazy modernizacji miejskiego parku logistycznego City Point Targówek. Kompleksową realizacją prac zajmie się Kajima Poland. Aktualnie trwają prace wyburzeniowe I etapu projektu. Docelowo City Point Targówek dostarczy blisko 100 tys. mkw. najnowocześniejszej powierzchni magazynowo-biurowej, spełniającej najwyższe standardy zrównoważonego rozwoju. Termin przekazania pierwszego budynku najemcom nastąpi jeszcze w tym roku.

Wojciech Zielecki, project management director w Peakside Capital Advisors w Polsce, komentuje: – Przebudowa City Point Targówek to wymagająca i złożona realizacja, która wymaga odpowiedniego partnera. Naszym celem było wybranie partnera, którego doświadczenie i dotychczasowe osiągnięcia dają nam pewność, że mogą sprostać naszym wysokim standardom. Jedynie współpraca z takim partnerem pozwoli nam dostarczać nowoczesną i przyjazną dla środowiska powierzchnię logistyczną i przemysłową najemcom parku. Kajima Poland to profesjonalny partner, którego wybraliśmy do wykonania kompleksowych prac budowlanych pierwszego etapu w parku

Przebudowa parku na warszawskim Targówku została podzielona na kilka etapów, a po jej ukończeniu kompleks będzie oferować blisko 100 tys. mkw. wysokiej jakości powierzchni. Aktualnie na ukończeniu są już prace rozbiórkowe, po których nastąpi rozpoczęcie budowy obiektów znajdujących się w tzw. I fazie modernizacji. City Point Targówek jest funkcjonującym parkiem logistycznym, którego bieżąca działalność będzie kontynuowana, dzięki objęciu najemców planem relokacji, w zależności od zajmowanej przez nich powierzchni.

Celem realizowanej przebudowy jest stworzenie najnowocześniejszej w Warszawie powierzchni logistycznej i magazynowej, spełniającej wysokie standardy ESG. Dzięki doskonałej lokalizacji obiekty będą w stanie zaspokoić potrzeby najemców z sektora e-commerce i innych najemców poszukujących miejskiej powierzchni logistycznej.

Całościowa przebudowa parku realizowana będzie zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, uwzględniając recykling materiałów odzyskanych w trakcie rozbiórki budynków. Natomiast nowe budynki City Point Targówek zostaną objęte certyfikacją BREEAM na poziomie Excellent, LEED Gold oraz WELL. W ramach parku wdrożonych zostanie szereg rozwiązań proekologicznych jak m.in. przyłączenie do miejskiej sieci ciepła, panele fotowoltaiczne na dachach, ładowarki elektryczne do samochodów, wiaty rowerowe czy hotele dla owadów.

Park wchodzi w skład portfela logistycznego zakupionego przez Peakside Capital Advisors i Partners Group. W jego skład wchodzą dodatkowo dwa obiekty magazynowe: Logistics Point Raszyn oraz Logistics Point Piaseczno.

Czy warto inwestować w złoto?

Złoto ma wysoką wartość od tysiącleci. Jest bardzo cenione przede wszystkim ze względu na rzadkie występowanie, a także swoje właściwości, ponieważ charakteryzuje się bardzo dużą trwałością. Jest także często wybierane przez osoby, które szukają bezpiecznych sposobów na inwestowanie.

Stabilność i bezpieczeństwo złota

Dla kogo inwestycja w złoto jest dobrym rozwiązaniem? Przede wszystkim dla osób, które chcą uniknąć dużego ryzyka. Od wielu lat złoto jest niezmiennie uznawane za jedną z najbezpieczniejszych form lokowania kapitału. Zabezpiecza finanse przed wszystkimi trudnymi do przewidzenia wydarzeniami takimi jak duże wahania walut, inflacja, czy giełdowy krach. Tę zaletę można docenić zwłaszcza w niespokojnych czasach, kiedy sytuacja polityczna i gospodarcza często zmienia się z dnia na dzień. Warto pamiętać, że wszystkie zawirowania i negatywne wydarzenia nie obniżają wartości złota, wręcz przeciwnie – wpływają na jej wzrost.

Niezależność złota

Inwestowanie w złoto pozwala więc na uniezależnienie się od politycznych i ekonomicznych katastrof. Ta forma lokaty kapitału wyróżnia się również dużą niezależnością od rządów i ich działań, w tym od nieodpowiedzialnych decyzji polityków. Niepewna pozycja dolara, niskie ceny, wszelkie napięcia geopolityczne wpływają jedynie na wzrost cen złota, a co za tym idzie są korzystne dla inwestora, który może tracić na innych lokatach.

niezależność złota

Duża płynność złota

Złoto to uniwersalny środek płatniczy, który da się wymienić na całym świecie, w każdym kraju. Złoto można spieniężyć niezależnie od sytuacji – zawsze znajdzie się nabywca, który wymieni je na gotówkę. Innymi słowy jest płynne finansowo, czyli można je bez problemu sprzedawać i kupować, jest powszechnie rozpoznawane jako środek płatniczy. W każdym zakątku świata ludzie znają jego wysoką wartość.

Złoto na niepewne czasy

Złoto inwestycyjne do doskonała lokata na niepewne czasy – takie określenie jest używane nie tylko przez zwykłych inwestorów, ale także przez ekspertów i analityków finansowych. To właśnie złoto jest lokatą, która pomaga przeżyć najgorsze kryzysy gospodarcze, w końcu jest odporne na inflację. Nierzadko ratowało życie w czasie wojny, kiedy pozwalało na przetrwanie w ekstremalnych sytuacjach.

Nie da się też ukryć, że złoto to jedyny środek płatniczy, który jest praktycznie niezniszczalny. Jest bardziej solidne od pieniędzy drukowanych na papierze. Nie bez przyczyny banki centralne przechowują w swoich sejfach sztabki złota, a nie papierowe banknoty. Sztabki nie ulegną zniszczeniu nawet w czasie najgorszych katastrof naturalnych jak powódź a także z powodu pożaru.

Oczywiście warto także pamiętać, że złota nie da się sfałszować. Złoto inwestycyjne oraz w każdej innej postaci jest starannie kontrolowane. W sztabkach i monetach zawsze sprawdza się zawartość cennego kruszcu. Czystość złota jest standaryzowana i kontrolowana między innymi przez rządy kopalniane i międzynarodowe rafinerie.

złoto na niepewne czasy

Złoto jako kapitał zapasowy i asekuracyjny

Kolejną zaletą inwestowania w złoto jest fakt, że ten kruszec stanowi doskonały kapitał zapasowy. Warto pamiętać, że centralne i krajowe banki wykorzystują złoto właśnie jako zapasowy kapitał. Każde bogate państwo posiada rezerwy złota w swojej skarbnicy. Eksperci doradzają, żeby inwestować w metale szlachetne od 5 do 10 proc. swojego majątku. Takie rozwiązanie jest polecane nie tylko największym inwestorom. To właśnie mniejsi inwestorzy mogą bardzo dużo skorzystać na złocie, ponieważ chroni ono przed fluktuacjami cen.

Inwestycja w złoto – korzystne rozwiązanie?

Oczywiście nie trzeba inwestować wszystkich swoich oszczędności w złoto lub inne szlachetne kruszce. Jednak przeznaczenie części środków na ten cel może zapewnić bardzo dobre zabezpieczenie finansowe. Bez trudu można zauważyć, że ceny złota utrzymują się na stabilnym poziomie, a nawet stopniowo wzrastają. Nawet jeśli zakupimy złote monety i zostawimy je w sejfie na kilka dziesięcioleci, nie stracą one swojej wysokiej wysokiej wartości i nadal będą aktualnym środkiem płatniczym, który możemy wymienić na dowolną walutę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *